Székely kopjafa a Templom téren

October 25, 2013

 

 

Községünkben számos, legfőképpen a helyi németséggel illetve vallásossággal összefüggő emlékmű található. Emellett szinte kuriózumnak számít a templom háta mögötti téren állított kopjafa. Székelyföldi kopjafát állítottak Búcsú vasárnapján a Templom téren, néhány lépésre a Wass Albert-szobortól, illetve a Cédrus Alapítvány által 2000-ben ültetett millenniumi emlékfától, erdélyi testvérközségünk, Csíkpálfalva ajándékaként. A kopjafát az ünnepi nagymise főcelebránsa, dr. Cserháti Ferenc püspök szentelte fel, a két település katolikus és református lelkészeinek közreműködésével, a ceremónián részt vett a Hagyományőrző Asszonykórus, illetve a Cédrus Táncegyüttes és a Bunte Bände Tánccsoport jó néhány tagja is.Solymár és a három faluból álló, Hargita megyei Csíkpálfalva két éve kötött partnerkapcsolatot egymással, az együttműködési dokumentum aláírására a 2011-es Búcsú megnyitóján került sor. Erre emlékeztetve idén ajándékkal készült a solymári búcsúra a csíki küldöttség: egy kopjafát hoztak magukkal, melynek felállítására - az egyházközségi jóváhagyás megszerzését követően - a Templom tér füves területén került sor. Az avatási ünnepségen, ami közvetlenül a vasárnapi nagymisét követte, dr. Szente Kálmán pár szavas köszöntője után Ferencz Csaba testvérközségi polgármester és dr. Cserháti Ferenc segédpüspök mondott rövid beszédet, a két református lelkész pedig áldást mondott a kopjafára és a jelenlévőkre.

 

(Részlet Hegedűs András cikkéből, 2013. október)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Vezércikk:

Holnapután - jövőteóriák 10 éve

November 7, 2019

1/10
Please reload

Legújabb blogbejegyzés:

October 17, 2019

September 10, 2019